O nás

Bolo to naozaj dávno, keď sme si v roku 1972, ako mladomanželia, doviezli z Prahy nášho prvého psíka, škótsku kóliu menom Bax. Bol veľmi pekný, mal preukaz pôvodu, ale na výstavy sme s ním nechodili. Neskôr, keď sa nám narodili deti a trochu podrástli, sme sa rozhodli pre stredných bradáčov, psa a sučku. S tými sme už absolvovali aj výstavy, ale šteniatka sme vtedy ešte nedochovali.
Shiba-Inu puppy Tie prišli až v roku 1994, keď sme založili našu chovateľskú stanicu ANVIJO. Chovali sme vtedy dve krásne sučky, bielu a žíhanú bulteriérku. Odchovali sme pekné šteniatka z dvoch vrhov, ale žiaľ na výstavách sme sa s nimi nestretli. Naša staršia dcéra mala chovnú stanicu nemeckých ovčiakov, tak sme aj k nim trochu pričuchli. Jedného veľmi múdreho a dobrého vlkošediaka menom Baron sme v roku 2009 vo veku 12 rokov pochovali v našej záhrade vedľa našich buliniek.
Prvú našu Shibu - IZANIKO REVOKA sme doviezli z Prahy v roku 2001 a je zakladateľkou nášho úspešného chovu Shíb. Mala päť veľmi kvalitných vrhov a sme radi, že sa jej potomkovia úspešne prezentujú na výstavách :)
V roku 2009 sme si s manželkou splnili svoju dávnu túžbu a rozšírili sme našu chovateľskú stanicu o chov plemena Tibetskej dogy ( DO-KHYI ) ...